کلا از نوشتن مطالب هرز و سبک و یا در حد نوشتن دغدغه های شخصی در صفحه ی اول بلاگ خوشم نمیاد

اما

برای اولین بار هوس کردم درمورد معضل بزرگ دوران کودکی م بنویسم

چیزی که سال ها من را آزار داد و سطح اعتماد به نفسم را به پایین ترین حد ممکن رساند .

من یک چپ دستم

یک چپ دست که از بد روزگار در دهه ی شصت متولد شده

هیچ وقت اطرافیانم سعی نکردند من را وادار کنند که با دست راست کار کنم ، اما برخوردها همیشه طوری بود که من از این " نقص " رنج می بردم.

همین هم باعث شد سعی کنم کارهام را با دست راست انجام بدهم و الان تقریبا تمام کارها را با دست راست انجام می دهم جز نوشتن که هیچ وقت موفق به تغییرش نشدم.

.

.

خاطرات بدی دارم از آن دورانی که چپ دست بودن ، یک نقص بود نه افتخار 

از نیمکت هایی که مجبور بودیم چهار نفره روش بنشینیم ، آن هم در کنار راست دست ها .

از سطح پایین شعور معلم های آن موقع که .

معلم هنری داشتم که همیشه من را به خاطر علاقه ام به خطاطی سرزنش می کرد و می گفت من هیچ خطاطی را ندیدم که چپ دست باشه .

بگذریم از اینکه من بعدها ثابت کردم که میشه و شد :)

شاید بی شعورترین مسئول آن زمان کسی بود که دفترچه کنکور را طراحی کرده بود و چپ دست بودن را یکی از زیر مجموعه های معلولیت قرار داده بود

.

دانشگاه که فاجعه بود

چه کمر دردها که نگرفتیم از یه طرفه نشستن برای نوشتن جزوه :)

.

الان که دیگه بدتر :)

بزرگترین مشکلم ، برخورد با شاگردانم هست ، وقتی سر میزشون میرم تا یه مسئله ی ریاضی را در دفتر خودشون بهشون توضیح بدم ، واقعا فاجعه ست

بچه نمی تونه نوشته ی من را ببینه چون دارم با دست چپ می نویسم ، مجبوره از جاش بلند بشه که دقت و تمرکزش کاهش پیدا می کنه

معمولا مجبورم از بچه ها بخوام که سر میز من بیایند و سمت راست من قرار بگیرند تا بتونند نوشته های من را ببینند :)

.

اما از تمام این ها که بگذریم

دو مرد قهرمان چپ دست ، باعث شدند که نگاهم به این موضوع تغییر کنه

دو جانباز

دو ابرمرد

اول رهبر عزیز که با جراحت دست راست ، ناچار چپ دست شدند و آبروی چپ دست ها :)

و دیگری استاد خطم که ایشون هم دست راستشون را از بازو در جبهه از دست داده بودند اما بعد از جنگ ، با دست چپ تا حد ریاست انجمن خوشنویسان هم توانسته بودند خودشون را بالا بکشند .

.

روزشون

و 

روزمون 

مبارک :)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه هرمزکالا علم و زندگی چاپ سي دي فوري Tourism in the cities of Iran خرید فرش کاشان - خرید فرش اینترنتی کنترل کيفيت مواد غذايي سپتیک تانک فاضلاب شراره جهان گرد پس کوچه